Worek na chleb

Worek na chleb

Uszyty z mocnej tkaniny lnianej w kolorze naturalnego lnu, z wyhaftowanymi wyrazami „chleb” w pięciu językach lub wyhaftowanym bochenkiem chleba i bułki. Ściągany sznurkiem w kolorze haftu. Dostępny w rozmiarach 26x34 cm i 30x38 cm. Na życzenie klienta worek możemy uszyć w dowolnym rozmiarze i z innej tkaniny lnianej, z motywem haftu lub bez haftu.

Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, antyalergicznym i możliwości pochłaniania dużej ilości wilgoci, lniany worek chroni artykuły spożywcze przed bakteriami, pleśnią i zbyt szybkim wysychaniem. Umożliwia to bezpieczne i wygodne przechowywanie w nim chleba.

Można spokojnie przez kilka tygodni przechowywać kolejne partie pieczywa, zanim trzeba będzie worek wyprać. Pranie może odbywać się w temperaturze do 60 st.C . Len należy prasować w temp. powyżej 200 st.C, najlepiej z użyciem pary wodnej. Kolejne prania poprawiają wręcz właściwości lnu, bo len bardzo lubi moczenie w wodzie. W ogóle len to bardzo trwałe włókno, odporne na tarcie i rozciąganie. Dzięki temu worek na chleb będzie praktycznie niezniszczalny.